Питання будівництва каналізації на заміській ділянці

Монтаж автономної каналізації "БіоСток"

В сучасному світі людині життя в будинку без необхідних для неї зручностей не зовсім комфортне. До того ж це стосується будь-якого житла – приватний будинок, десь у селищі, або міський багатоповерховий будинок. В кожному будинку завжди має бути туалет, а це означає, повинен бути відтік використаної води та відходів активної життєдіяльності людини. Саме тому в будинках, які зведено самостійно – у більшості це дачні та заміські будови – будівництво каналізаційної системи дуже важливе та необхідне.

Провести каналізаційний трубопровід в приватному будинку – робота не з легких, проте вона цілком здійсненна. Головне, що потребується – це ставитись до наміченої справи з усією можливою серйозністю. Починати потрібно з планування каналізаційної системи.

План каналізаційного трубопроводу

План будівництва майбутньої каналізації в заміському будинку цілком залежить від того, як побудовано сам будинок. Доцільно було б у схемі відобразити розташування приміщень, до яких передбачено підведення каналізаційних труб для виводу з них брудної води. Д них входять:

  • Ванна кімната;
  • Душова кімната;
  • Кухня;
  • Туалет;
  • Гараж;
  • Тощо.

Усі ці приміщення повинні розташовуватись якомога ближче одне до одного. Ця умова необхідна для того, щоб можна було під’єднати всю сантехніку до одного колектору, тобто до труби, яка буде виходити назовні будинку – до вигрібної ями, септику або автономної каналізації (спеціальної очисної споруди, що перероблює весь необхідний об’єм каналізації).

Вертикальні труби  каналізації (стояки) потрібно облаштовувати в будинку, який має два або більше поверхів та будівництво розраховано на наявність на різних поверхах декількох туалетних та/або ванних кімнат.

Окрім цього, для будь-якої будівлі необхідна ще й вентиляція каналізаційної системи – фановий стояк, це вентиляційна труба змонтована у верхній точці каналізаційної системи будівлі, і виходить під горище або безпосередньо на дах будівлі.

До стояків під’єднують решту трубопроводу, який проходить через перший поверх. Деякі забудовники воліють монтувати стояки з чавунних або керамічних, які менш шумні, ніж пластикові. Та все ж краще користуватися досягненнями сучасної технології і застосувати спеціальні труби безшумної каналізації. Вони дорожчі, ніж звичайні пластикові труби, проте їх вартість цілком виправдовує використання. Важливе зауваження: труба безшумної каналізації має відмінність не тільки в матеріалі, але й товщині стінки. Наприклад, для зовнішнього діаметру 110 мм, товщина стінки безшумної каналізації становить 3,5мм.

Розрахунок каналізації заміського будинку

Доки будівництво каналізаційної системи ще не розпочато, необхідно скласти точний план майбутньої каналізації.
Розробка креслення – справа дуже серйозна, в якій не можна  допускати помилок. Тому кращий варіант – залучити до справи професійного інженера, який зможе скласти правильну схему майбутньої каналізації. Краще витратити кошти на спеціаліста один раз, ніж потім витратити ще більше на виправлення своїх помилок. В проекті приймається до уваги будь-яка дрібниця – від того, скільки знадобиться сантехнічного обладнання, і до необхідності замірювання глибини замерзання взимку слою ґрунту. Подібними знаннями може володіти лише опитний фахівець.

Потрібно пам’ятати і про екологію. Система вигрібної каналізації може сильно забруднити ґрунтові води, через це зараз заборонено будувати каналізацію у вигляді вигрібної ями, необхідно застосувати герметичний септик, який не допустить витоку стічних вод у землю, або застосувати автономну каналізацію.

Збирання каналізаційної системи

Облаштування траншеї для каналізації

Після того, як будинок вже майже повністю збудований, необхідно починати фінішний монтаж каналізації. Дуже добре, якщо при будівництві дачі чи будинку були поставлені перегородки між кімнатами. Це допоможе точно визначити, куди можна буде поставити сантехнічне обладнання. Вкладати підлогу поки не рекомендується, адже значна частина трубопроводів може потребувати прокладання їх під підлогою.

Окрім цього, необхідно заздалегідь визначити місце для розміщення автономної каналізації або септика. Найбільш правильне рішення – це розмістити їх від будинку на значній відстані, яке може становити 15-20 метрів і більше, проте не менше 3-5 метрів.

На сьогоднішній день під час монтажу каналізаційних труб великою популярністю користуються пластикові труби, які мають значні переваги у порівнянні зі старими технологіями виготовлення труб із чавуну, бетону тощо. Основні переваги:
– мала вага продукції без втрати якості;
– зручність роботи за рахунок легкого коригування довжини труб за допомогою звичайної пилки по дереву;
– широкий асортимент фасонних частин;
– різноманітні класи жорсткості, від SN2 до SN16, дозволяють монтувати на різних глибинах;
– легкість підключення до інспекційних пластикових колодязів.

Під час збирання каналізації, труби, з яких пізніше буде колектор, з’єднуються одна з одною розтрубами вгору. Резинові ущільнювачі, вмонтовані в розтрубах, перед монтажем оброблюють спеціальними сантехнічними мастилами на основі вазелінів та силіконів.

Для копання траншей для труб необхідно детально розрахувати їх глибину. Стічні труби кладуться тільки на незайманий, не розпушений раніше ґрунт. Такий ґрунт не осяде через свою малу щільність, тому не потрібно буде турбуватись за деформацію труби, якщо за якихось причин розпочнеться зміщення ґрунту.

Колектор має бути закопаний на глибину не менше 0,7 м. Та  обов’язково під кутом в 0,3 градуса або більше. Це застереже від скупчення відходів на деяких відрізках через те, що вони не отримають можливість стікати під силою тяжіння.

Автономні багатокамерні каналізації, септики, вловлювачі жиру, накопичувальні баки – все це  спеціальне обладнання допоможе продовжити термін довговічності Вашої каналізаційної системи.
Автономні каналізації це сучасні технології очищення господарсько-побутових стічних вод, вони забезпечують стабільно високу ступінь очищення, відсутність неприємного запаху, а міцна конструкція корпусу та елементів станції із полімерів забезпечить не обмежений термін експлуатації. Обирають автономні каналізації із врахуванням кількості мешканців:

Автономна каналізація біосток. Модельний ряд

Влаштування каналізації своїми руками –справа не з легких. Знадобиться докласти багато терпіння та зусиль. Проте воно того варте.

[bws_related_posts]